Kategori arşivi: Ana Sayfa

BETONARME DONATI MANŞONLARI

Betonarme donatı çeliklerinin mekanik olarak eklenmesinde kullanılan manşonların ilgili standartlarda istenen gereklilikler, yurt içi ve yurt dışı üreticiler, manşon tipleri vb. konularda bilgileri bir araya getirip satınalma, malzeme onayı ve uygulama aşamalarında ihtiyaç duyulan teknik şartname hazırlığı için kullanılablecek taslak doküman yayınlanmış olup aşağıda ki linkten veya kütüphane sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Umarım kullanıcılar için faydalı olur.

Bölüm 03 21 01 Manşonlar-Betonarme Donatı Çeliği Eklerinde Kullanım İçin

C-1 Tipi Bina Akustiği Sertifika Programı 26-29 Aralık 2018

26-29 Aralık 2018 Tarihleri arasında TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesinde düzenlenen ve Yard. Doç. Dr. Serhat DURMAZ tarafından verilen C-1 Tipi Bina Akustiği Sertifika Eğitim Programına katılarak bina akustiği konusunda ikinci eğitimi de tamamlamış oldum.

Önümüzde ki günlerde bu kapsamda takip eden son eğitim olan D1-Temel Bina Akustiği Eğitim Programı İzmir de açılırsa ve tabi ki de gerekli zamanı (2 hafta) ayırabilirsem katılmayı planlıyorum.

A-2 Tipi Mühendislik Akustiği Sertifika Eğitimi 20-23 Kasım 2018

Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmeliğin yürürlüğe girmesi ile birlikte, akustik rapor ve/veya akustik proje hazırlama zorunluluğu başladı. Dolayısı ile bina akustiği konusu projelendirme ve yapım sürecinde dikkate alınması gereken önemli bir konu olarak değerlendirilmeye başlandı. Bende bu konulara hazırlıklı olmak için ilgili eğitimlere katılmayı planlamıştım.

20-23 Kasım 2018 Tarihleri arasında TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesinde düzenlenen ve Dr. Zeki Bozkurt tarafından verilen A-2 Tipi Mühendislik Akustiği Sertifika Eğitimi programına katılarak bina akustiği konusunda ilk eğitimi tamamlamış oldum.

International Green Construction Code (IgCC) Ekim 2018 de yayınlandı

The new code focused on how construction can be more environmentally friendly and save developers money.

The 2018 International Green Construction Code (IgCC) was created by the US Green Building Council (USGBC), International Code Council, The American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers and the Illuminating Engineering Society.

https://www.iccsafe.org/codes-tech-support/codes/2018-i-codes/igcc/