C-1 Tipi Bina Akustiği Sertifika Programı 26-29 Aralık 2018

26-29 Aralık 2018 Tarihleri arasında TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesinde düzenlenen ve Yard. Doç. Dr. Serhat DURMAZ tarafından verilen C-1 Tipi Bina Akustiği Sertifika Eğitim Programına katılarak bina akustiği konusunda ikinci eğitimi de tamamlamış oldum.

Önümüzde ki günlerde bu kapsamda takip eden son eğitim olan D1-Temel Bina Akustiği Eğitim Programı İzmir de açılırsa ve tabi ki de gerekli zamanı (2 hafta) ayırabilirsem katılmayı planlıyorum.

A-2 Tipi Mühendislik Akustiği Sertifika Eğitimi 20-23 Kasım 2018

Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmeliğin yürürlüğe girmesi ile birlikte, akustik rapor ve/veya akustik proje hazırlama zorunluluğu başladı. Dolayısı ile bina akustiği konusu projelendirme ve yapım sürecinde dikkate alınması gereken önemli bir konu olarak değerlendirilmeye başlandı. Bende bu konulara hazırlıklı olmak için ilgili eğitimlere katılmayı planlamıştım.

20-23 Kasım 2018 Tarihleri arasında TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesinde düzenlenen ve Dr. Zeki Bozkurt tarafından verilen A-2 Tipi Mühendislik Akustiği Sertifika Eğitimi programına katılarak bina akustiği konusunda ilk eğitimi tamamlamış oldum.